Sammensæt din egen rejse; Oplev det bedste af Nordspanien i dit tempo
Hvorfor med Spain is More?
- 100% tilfredshed
- Uovertruffen pris og kvalitet
- Design din egen Camino
- Assistance24/7
- Kontor i León, på Caminoen
Oplev Nordspaniens mest ukendte regioner med sine imponerende kulturelle-, naturmæssige- og gastronomiske skatte, der supplerer de allerede berømte turistattraktioner.
Ingen kender Nordspanien som os!!!
Vores filosofi er, at du rejser som en lokal og kommer til steder, hvor guidebøgerne ikke viser dig hen
Læs mere
Hvad siger vores kunder?
-
Camino de Santiago
Lena og SusanneHej Rasmus. Vi er netop vendt hjem fra den fantastiske tur, du planlagde for os "Caminoen Light". Alt var bare helt i orden og lige som vi kunne ønske det. Længden af etaperne var passende, infomappen rigtigt god, overnatningsstederne rigtig gode. Hotellet i Santiago var helt fantastisk og en dej... Læs merelig afslutning på turen. Turen til Finisterre var også supergod og med en dygtig kvindelig guide (kan desværre ikke huske hendes navn). For førstegangsvandrere var det rigtigt dejligt at det hele var planlagt og alt fungerede perfekt. Vi mødte kun venlige og hjælpsomme mennesker overalt. Altså ikke andet end ros for turen. Det eneste vi kunne ønske os anderledes er at begge deltagere, både Susanne og jeg fik tilsendt et program/hæfte før turen, da vi ikke deler adresse. Nu er det kun mig, der har hæftet, som også er en del af "minderne". Susanne har taget kopier, men det er ikke det samme. Men tak for en veltilrettelagt tur. Det var ligesom vi ønskede os. Med venlig hilsen Lena
-
Camino de Santiago Francés
Charlotte MadsenHej "spain is more" Så er vi hjemme efter en pragtfuld tur på caminoen. Vil gerne takke for en perfekt planlagt tur, alt fungerede perfekt med overnatning, bagagetransport og busbilletter. Vi takker for I var med til at planlægge vores tur, vi har anbefalet jer til andre. Vil lige høre om de... Læs meret er muligt, at I kunne arrangere ture, der ikke fremgår af jeres program. jeg tænker: - caminoruten over pyrenærerne, med start i Saint Jean pied de port., hvor der er planlagt hotelovernatning og bagagetransport. - storbyferie til Barcelona med billetter til fodboldkamp på deres stadion. mvh Charlotte Madsen
-
Camino Frances
Verner & Annette HansenHej Spain is More, Vi har haft en fin og forrygende tur på den franske Camino. Og det skyldes ikke mindst at vi bestilte turen gennem jer. Alt har fungeret perfekt. Fly til tiden. Fin transfer fra lufthavn og til SJPDP. Gode hoteller. Bagagetransporten fungerede 100%. Så stor tak til jer.... Læs mere I har 2 glade rejsende der helt sikkert vender tilbage.
-
Caminoen
Gunn-BrittJeg havde en fantastisk tur og det var en kæmpe oplevelse. Er ved at planlægge næste Camino til efteråret, denne gang med min mand og det bliver nok den engelske, som er en kort tur og også for at se om det er noget for ham. Det var ærgeligt, at jeg ikke kunne møde jer i Leon, jeg var ellers... Læs mere ved jeres kontor, men det var søndag og i havde lukket. Men ros til jer, for en god og vel planlagt tur, det fungerede bare så fint. Så jeg vender helt sikkert tilbage til jer. Med venlig hilsen Gunn-Britt
Vores blog
Din personlige rejseguide til Nordspanien
Sådan fungerer Spain is More’s digitale og trykte guidemateriale
Caminovandring gennem historien Nordspaniens kultur og gastronomi
Det nordlige Spanien tiltrækker hvert år et stigende antal rejsende – ikke mindst på grund af den legendariske pilgrimsvandring Camino de Santiago.
Overvejer du at vandre eller cykle Caminoen?
Camino Lebaniego, Camino San Salvador, Camino dos Faros, Camino De Santiago con niños
