Sammensæt din egen rejse; Oplev det bedste af Nordspanien i dit tempo
Hvorfor med Spain is More?
- 100% tilfredshed
- Uovertruffen pris og kvalitet
- Design din egen Camino
- Assistance24/7
- Kontor i León, på Caminoen
Oplev Nordspaniens mest ukendte regioner med sine imponerende kulturelle-, naturmæssige- og gastronomiske skatte, der supplerer de allerede berømte turistattraktioner.
Ingen kender Nordspanien som os!!!
Vores filosofi er, at du rejser som en lokal og kommer til steder, hvor guidebøgerne ikke viser dig hen
Læs mere
Hvad siger vores kunder?
-
Camino de Santiago
Regner JensenHej Rasmus Vel hjemme igen, vil jeg gerne takke for – som sædvanlig – en fantastisk vel tilrettelagt Caminotur. – Nu den tredje gang med jer som arrangør! Alt klappede 100% - alle aftaler, rejser, hoteller, bagageservice, transport over Pyrenæerne ved ankomst osv. osv………. Hotelstan... Læs meredarden var i de fleste tilfælde langt over det forventede – og venligheden rundt omkring var enorm! Blev endda opgraderet til suiten i Pamplona!!! Min største kompliment til dig/jer – kan ikke gøres bedre! Mit næste Caminotur vil helt klart også blive med jer som arrangør! Venligste hilsener Regner
-
Camino de Santiago
Helge og Nora HøvikHei ! Vi har hatt en flott pilgrimsvandring! Var sliten til kvelds, så vi lurte ofte på om vi klarte å gå videre neste dag. Men hver morgen var vi ved godt mot, og var spente på hva dagen ville bringe. Skal legge inn et lite innlegg når ferien er over. Har lyst til å gå en annen gang også... Læs mere, men kanskje med kortere etapper noen dager. Det har vært en stor opplevelse for oss, til tross for at Helge har vært plaget med foten før turen, det gikk utrolig bra med den. Klarte oss utmerket uten baggasje noen dager, da den ikke kom frem sammen med oss til Madrid. Oppdaget at man ikke trenger å ha så mye med på en pilgrimstur. Vi hadde skoene som vi skulle vandre i håndbagasjen. Takk for all hjelp i forbinnelse med turen! Vi skal oppfordre andre til å bestille tur gjennom dere! Mvh Nora og Helge!
-
Camino de Santiago
Gert JensenHej Rasmus og Spain is More Jeg vil blot skrive til jer, for at sige tak for en helt fantastisk tur I havde arrangeret for os fra d. 21. juli til d. 6. august. Alt fungerede og klappede perfekt. Fint med bagage afhentning og ok hoteller. Hotellet i Santiago var helt fantastisk, med en skøn udsig... Læs meret. Vi havde også en dejlig køreturen med Manuel om søndagen til Finnistere, han var god til at fortælle og havde også gode tips til restauranter i Santiago. Vi var meget tilfredse begge to og vil klart anbefalde Spain is More til andre, som ønsker at gå Caminoen. Mange Venlige hilsener Gert Crilles Jensen
-
Camino de Santiago
Helge StormoHei. Så er vi tilbake etter en fantastisk tur i Spania. Over 300 km fra Leon til Santiago, gjennom svært varierende landskap. Trivelige småbyer, og hyggelige priser på mat og drikke (bortsett fra Santiago og Madrid, med ’normale’ priser). Alle overnattingene i hyggelige casas eller hotell... Læs mereer, varierende standard – selvsagt- men alltid rent og ordentlig. Været var topp på hele turen, ikke en eneste regndråpe. Litt varmet den første uke, men vi lærte oss å starte så tidlig som mulig. Ingen problemer med sår eller blemmer, eller matforgiftning. Totalt sett var dette en suksess. Den gode informasjonen vi fikk før vi reiste nedover bidro i stor grad til dette. Underveis reklamerte vi for Spain-is.more, også til danske vandrere som ikke hadde hørt om dere.
Vores blog
Guide til San Sebastián
10 oplevelser og seværdigheder du ikke må gå glip af.
Din personlige rejseguide til Nordspanien
Sådan fungerer Spain is More’s digitale og trykte guidemateriale
Overvejer du at vandre eller cykle Caminoen?
Camino Lebaniego, Camino San Salvador, Camino dos Faros, Camino De Santiago con niños
